А Ви в курсі хто винайшов комп'ютер?

КАТЕГОРІЯ: Без категорії

КЛЮЧОВІ СЛОВА: Хто винайшов компютер

А Ви в курсі хто винайшов комп'ютер?

Привіт, дорогі читачі! У сучасному світі людству вже важко уявити своє життя без комп'ютера. Адже сам термін «комп'ютер» асоціюється зі значенням «обчислювач».

В минулому люди намагалися винайти такий пристрій, який би автоматично обробляла і обчислювала дані. Взагалі звичайно, на перший погляд досить важко відповісти, хто винайшов комп'ютер першим. Тому в сьогоднішній статті пропоную Вам просто зануритися в історію створення комп'ютерів.

Практично у всіх підручниках, довідниках і енциклопедіях, коли мова заходить про створення електронних обчислювальних машин, завжди йдеться про те, що перша з них - ЕНІАК - була розроблена в США в 1943 - 1945 роках за проектом Маучли і Еккерта. У 1950 році вони отримали патент на винахід електронної обчислювальної машини. Але всі ці роки лише вузькому колу фахівців було відомо, що в 1939 - Тисячу дев'ятсот сорок одна роках здійснювалася споруда електронного обчислювального пристрою за проектом Д. В. Атанасова, і до початку 1942 року проект був близький до завершення.

Хто винайшов комп'ютер і хто брав участь в цій гонці?

Перша серійна ЕОМ була розроблена американською корпорацією «Сперрі Ренд» в 1951 році. Ця фірма придбала патентні права Маучли і Еккерта. Слідом за нею до серійного випуску перейшла і корпорація IBM, з якою «Сперрі Ренд» уклала угоду, що регулює, зокрема, питання, пов'язані з патентними правами.

хто винайшов комп'ютер першим

В наступні роки IBM і «Сперрі Ренд» були провідними виробниками ЕОМ в США і в усьому світі. Однак поряд з ними ЕОМ стали виготовляти багато інших фірм, серед яких знаходилася і фірма «Ханіуелл».

У 1967 році «Сперрі Ренд» пред'явила позов на 200 мільйонів доларів фірмі «Ханіуелл», звинувачуючи її в порушенні патентного законодавства. В результаті цього позову в 1973 році почався судовий процес, що тривав протягом 135 засідань, в ході яких були заслухані свідчення великого числа експертів, а в якості свідків були залученням Атанасова і Маучли.

Справа займало 1250 сторінок. На процесі була виконана величезна робота, яка не під силу жодному колективу, який займається історією науки. Було піднято і проаналізовано велику кількість найрізноманітніших документів, зіставлені показання і думки великих фахівців, порівняні проекти перших ЕОМ і т.п. В результаті всієї цієї роботи Федеральний окружний суд в США 19 жовтня 1973 року оголосив недійсним патент Маучли і Еккерта на автоматичну ЕЦОМ, мотивуючи своє рішення тим, що ідея такої машини була запозичена з проекту Атанасова.

Ось найцікавіші пункти з рішення суду, який допоміг багатьом відповісти на різні питання, в тому числі хто винайшов комп'ютер першим з цих суперників? Адже воістину вважається, що «Еккерт і Маучли» не є конструкторами електронної обчислювальної машини, а вони всього лише витягли сутність концепції з винаходу доктора Джона Вінсента Атанасова.

В період з 1937 по 1942 року Атанасов, в той час професор фізики і математики в коледжі штату Айова (місто Еймс), розробив і побудував ЕЦОМ.

Вже в грудні 1939 року Атанасов заключному обгрунтував і показав на практиці свої основні ідеї, створивши працюючу настільну модель обчислювальної машини. Ця настільна модель, побудована у співпраці з аспірантом Клиффордом Беррі, дозволяла перевірити різні компоненти машини в різних умовах роботи.

В серпні 1940 року в зв'язку з подальшими роботами Атанасов підготував всі необхідні документи, в яких були відображені всі необхідні параметри і характеристики проектованих деталей.

Оскільки Маучли проявив інтерес до машини і її принципам, Атанасов запросив Маучли відвідати Еймс для ознайомлення з машиною.

В результаті даного візиту, дискусій Маучли з Атанасовим, демонстрації машини, читання рукописи Маучли прийшов до винаходу ЕЦОМ, заявленому в патенті на ЕНІАК.

А хто ж такий Атанасов взагалі?

Його дід брав участь у визвольній боротьбі болгарського народу проти османського панування. Коли Атанасову виповнилося тринадцять років, дядько перевіз його в США. Згодом він став інженером-електриком. У 1930 році він отримав ступінь доктора філософії з математики, потім став доцентом, а пізніше професором математики і фізики в коледжі штату Айова, в якому і працював до 1942 року.

У 1933 році сам Атанасов почав досліджувати проблеми автоматизації обчислень, необхідних для вирішення великих систем лінійних алгебраїчних рівнянь. Загальна концепція побудови машини склалася у нього восени 1937 року за наступних обставин.

Одного разу після безплідних роздумів протягом дня він вибіг зі свого кабінету, завів свій автомобіль і промчав триста кілометрів зі швидкістю близько сто кілометрів на годину. Він не ставив перед собою ніякої мети, а просто мчав з великою швидкістю, що вимагає концентрації уваги на управлінні машиною, намагаючись таким чином відволіктися від думок про своїх обчисленнях. Зупинивши машину, він зайшов в придорожню закусочну. І саме в цій закусочній, у такій незвичній атмосфері, він ясно представив майбутню ЕОМ. У наступні два-три дні він виклав на папері основні положення конструкції машини.

До цього часу отримали досить широке поширення електромеханічні машини (табулятори). Атанасов вирішив, що для побудови машини необхідно використовувати нові принципи. Так він прийшов до ідеї застосувати двійкову систему числення, яка згодом отримала загальне визнання при конструюванні ЕОМ як найбільш економічна й ефективна.

Дослідивши різні можливості, Атанасов зупинився на реалізації двійковій системи числення за допомогою електронних ламп. Машина повинна була містити схеми управління, рахунки і пам'яті, при цьому пам'ять вимагала дуже великої кількості ламп. Тому Атанасов сконструював пам'ять машини з електричних конденсаторів.

На будівництво своєї машини Атанасов отримав всього 6460 доларів, частина з цих грошей пішла на оплату роботи аспіранта К. Беррі, з яким він почав будівництво машини. Для порівняння: на роботи, пов'язані зі створенням сімейства машин IBM-360 в шістдесяті роки було витрачено півмільярда, а в 1973 році тільки в США шість провідних фірм на наукові дослідження в області обчислювальних машин витратили вже понад мільярд доларів.

Цікаво, що Атанасов в 1940 році намагався зацікавити фірму IBM своїм винаходом. Але в листі, отриманому їм, повідомлялося, що IBM ніколи не стане застосовувати електронний цифровий комп'ютер в своїй справі. У такому ж дусі реагували і інші фірми, куди звертався Атанасов.

У 1942 році робота над машиною була в основному закінчена, але в цей час США вже вступили у війну. Атанасов почав працювати в акустичному відділенні у військовій лабораторії у Вашингтоні. Через кілька років машина була розібрана, хоча в ній були побудовані всі основні блоки.

Ще до переїзду до Вашингтона Атанасов домовився з коледжем Айови про те, що коледж зробить заявку і отримає патент на спроектовану машину. Але коледж не виконав домовленості і заявки не зробив. З цього приводу американська журналістка Д. Моленгофф пише: «35 років тому мало хто міг передбачити численні застосування цього« ящика з пам'яттю ». У коледжі штату Айова вважали, що подібна складна машина ніколи не буде користуватися широким попитом, вони передбачали можливість збуту всього трьох-чотирьох установок на всі Сполучені Штати і передбачали жорсткі обмеження їх використання ». До роботи над ЕОМ після переїзду до Вашингтона Атанасов не повертався. Беррі Помер в 1963 році, а робота Атанасова до виходу на пенсію була пов'язана з дослідженнями військового призначення.

За структурою машина Атанасова і машина ЕНІАК мали дуже мало спільного, за винятком загальних принципів автоматизації обчислень електронними методами. Однак саме ці принципи фігурували в патентній заявці Маучли і Еккерта. Вірно також і те, що машина Атанасова наштовхнула Маучли на ідею побудови цифрової обчислювальної машини. Однак не слід перебільшувати значення цієї обставини.

Норберт Вінер в 1940 році обгрунтував науково важливі принципи побудови ЕОМ. «Ці думки майже носилися тоді в повітрі, - писав згодом Вінер, - і я не хочу в даний момент заявляти будь-які претензії на винятковий пріоритет у їх формулюванні ». Тому не слід надмірно протиставляти Атанасова і Маучли, машину Атанасова і ЕНІАК.

На судовому процесі обидва видатних конструктора давали свідчення без особливого бажання, і, не дивлячись на те, що їх точки зору на винахід ЕОМ не збігалися, вони залишилися, за словами Атанасова, «добрими друзями». І Атанасов, і Маучли внесли великий вклад в розвиток математичних машин.

Сучасні ЕОМ по основній ідеї конструкції радикально відрізняються як від машини Атанасова, так і від ЕНІАК Маучли і Еккерта. Їх могутність спирається на принцип зберігання програми в пристрої машини, що, власне »і забезпечує автоматичне вирішення завдання. Цей принцип зберігається програми не передбачався в проектах Атанасова і Маучли.

Взагалі слід зазначити, що ще це сказав Джон фон Нейман. Однак ще до того, як в США стали до ладу машини, побудовані за його проектами, у Великобританії була введена в експлуатацію перша машина такого типу, створена за проектом М. В. Уилксом в 1949 році.

Перші програми для цієї машини були написані А. Тьюрингом, який в 1936 році довів теоретичну можливість створення обчислювальної машини для автоматичного вирішення будь-яких чисельних завдань ( «машина Тьюринга»). Незалежно від вчених, які працювали в США і Великобританії, проект ЕОМ на 1500 електронних лампах був розроблений в Німеччині інженером К. Цузе в 1937 - 1942 роках, однак він не був реалізований через відсутність асигнувань.

У 1970 році Болгарська Академія наук запросила Атанасова відвідати батьківщину його предків. Рішенням Президії Народного зібрання Болгарії Атанасов був нагороджений за заслуги в розвитку науки орденом Кирила і Мефодія першого ступеня.

Отже, шановні читачі, завершуючи сьогоднішню статтю, я б хотів сказати, що однозначної і правильної відповіді на сьогоднішній питання: «Хто винайшов комп'ютер?» Належний список «батьків-засновників» нинішньої електронно-обчислювальної техніки, винахідників ЕОМ аж ніяк не обмежується однією-двома прізвищами. Однак перше місце в цьому ряду належить саме Джону Вінсенту Атанасову.

Ось і все, про що я хотів Вас сьогодні проповідувати в цій статті. Всім до зустрічі в статті => Як відкрити файл djvu на комп'ютері?

Шановні користувачі, якщо у вас після прочитання цієї статті виникли питання або ви бажаєте щось додати щодо тематики даної статті або всього інтернет-ресурсу в цілому, то ви можете скористатися формою коментар. Також Задавайте свої питання, пропозиції, побажання ..

Отже, на сьогодні це власне все, про що я хотів вам розповісти в сьогоднішньому випуску. Мені залишається сподіватися, що ви знайшли цікаву і корисну для себе інформацію в цій статті. Ну а я в свою чергу, чекаю ваші питання, побажання або пропозиції щодо даної статті або всього сайту в цілому


.


Замовити комп'ютерну допомогу через інтернет. Натисніть тут!


Відео: А Ви в курсі хто винайшов комп'ютер?


Яна Бей - Хто винайшов велосипед (сюжет до програми ТЕМА: Велосипед).
Заголовок: Яна Бей - Хто винайшов велосипед (сюжет до програми ТЕМА: Велосипед).
Опис: Немає опису відео. Читати далі »
Теги: Немає тегов для цього відео. Читати далі »
Автор: RozheviOkulyary — 01 Jun 2018 16:13:34
Переглядів: 66
Тривалість: 3 хвилини 29 секунд
Рейтинг: 5,00 (3 голоса) Клас: 3 | 0 Не сподобалося

25. Хто ж винайшов кінематограф?
Заголовок: 25. Хто ж винайшов кінематограф?
Опис: ЗАМОВИТИ Збірник ДІКТАНТІВ МОЖНА ЗА ТЕЛ .: +38 (067) 344 29 00. Читати далі »
Теги: аудіодіктанті2018, Авраменко. Читати далі »
Автор: Олександр Авраменко — 22 Jan 2018 23:02:54
Переглядів: 7 729
Тривалість: 19 хвилин 38 секунд
Рейтинг: 4,38 (145 голосів) Клас: 127 | 18 Не сподобалося

Хто винайшов перший будильник - Розвиваючі мультики для дітей.
Заголовок: Хто винайшов перший будильник - Розвиваючі мультики для дітей.
Опис: Навчальний мультик українською мовою... Читати далі »
Теги: для самих маленьких, відео для самих... Читати далі »
Автор: Детский канал — 29 Jan 2017 23:55:22
Переглядів: 486
Тривалість: 2 хвилини 2 секунди
Рейтинг: 5,00 (4 голоса) Клас: 4 | 0 Не сподобалося

Тієї хто винайшов електрик.
Заголовок: Тієї хто винайшов електрик.
Опис: я забув назв. Читати далі »
Теги: Немає тегов для цього відео. Читати далі »
Автор: Jl-uMo-N — 14 Apr 2015 23:05:13
Переглядів: 105
Тривалість: 11 хвилин 37 секунд
Рейтинг: 4,00 (5 голосів) Клас: 4 | 1 Не сподобалося

Зроблено в Україні. Кибальчич дере у Російській імперії винайшов дінаміт.
Заголовок: Зроблено в Україні. Кибальчич дере у Російській імперії винайшов дінаміт.
Опис: Винахідник і революціонер Микола... Читати далі »
Теги: Вибух, українці, Винаходи, Історія,... Читати далі »
Автор: 24 Канал — 03 Dec 2014 20:40:07
Переглядів: 628
Тривалість: 2 хвилини 10 секунд
Рейтинг: 5,00 (8 голосів) Клас: 8 | 0 Не сподобалося

Хто такий Калашніков? Хто винайшов АК?
Заголовок: Хто такий Калашніков? Хто винайшов АК?
Опис: Немає опису відео. Читати далі »
Теги: Немає тегов для цього відео. Читати далі »
Автор: Влад Войцеховський — 24 Dec 2013 21:32:08
Переглядів: 35
Тривалість: 7 хвилин 53 секунди
Рейтинг: 5,00 (1 голос) Клас: 1 | 0 Не сподобалося